Duvarlarınızda İmzanız Olsun

Birbirinin aynısı dekorasyon stillerinden sıkıldınız mı? Farklı, size özel tasarımlar mı arıyorsunuz?

Aslında bunu elde etmek çok kolay. Evinizde ya da ofisinizde küçük dokunuşlarla sıradanlıktan uzaklaşabilir, düşük maliyetlerle bambaşka bir görünüm elde edebilirsiniz.

İç mekanlarda sadelikten ödün vermeden farklı ürünlerle mekanın genel havasını değiştirmek mümkün. Gelin isterseniz, modern ve kişiliğinizi yansıtan bir görüntü için yaratıcı dekorasyon fikirlerine bir göz atalım.

Klasik Yöntem: Boya

Duvarlarınızda renk geçişleri ile odalarınıza farklı bir hava verebilirsiniz. Duvarlarınızı aynı rengin farklı tonlarında boyatmak, ışığın daha fazla yansımasına ve daha aydınlık bir mekana sahip olmanıza yardımcı olur.

Boyada başka bir deneyim: İtalyan Boyası

İtalya‘da üretilen ve boyadan ziyade kabartma duvar kağıdı hissi veren “İtalyan boyaları” fark yaratacağı gibi muadillerine oranla daha az tozlanıyor. Üstelik de yıkanabiliyor. Bu boyalar ile kabartma efektlerinin yanı sıra altın ve gümüş görünümleri de kolayca elde edilebilir.

Farklı Tasarımlı Duvar Panelleri

Her gün dekorasyon dünyasında da farklı konseptler gelişiyor.  Doğadan ilham alan tasarımcılar sayesinde bakım gerektirmeyen, temizliği kolay olan malzemelerden çok çeşitli dekorasyon malzemesi üretilmeye başlandı. Salonların yanı sıra banyo, mutfak gibi evin her alanında da kullanabilen bu paneller, bulunduğu mekana başka bir hava kazandırıyor.

Kolaylıkla montajı yapılan duvar panelleri doğal taş, tuğla, beton, kaya, ahşap ve özel dokularda birçok model seçeneğine de sahip. Yanmayan bir yapıya sahip oldukları için sıklıkla kalabalık mekanlarda tercih edilen duvar panelleri arasında evinizin genel dokusuna uygun bir tanesini rahatlıkla seçebilirsiniz. Dilerseniz televizyon ünitesinin ya da kitaplığın arkasına veya koridora uygulayarak duvarlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Su ve nemden etkilenmeyen bu duvar panelleri istenilen ölçülerde kesilebiliyor. Dolayısıyla duvarlara birbirinden farklı tasarımdaki paneller uygulamak ta mümkün. Örneğin duvarın bir tamamına ahşap motifli panel yerine ahşap ve tuğlayı birleştirerek uygulayabilirsiniz

Göz Alıcı Modelleriyle Duvar Kağıtları

Son dönem dekorasyon fikirlerini incelediğinizde artık boya yerine yaratıcı tasarımlara sahip duvar kağıtlarının aldığını fark edebilirsiniz. Bakım gerektirmeyen sadece silinerek temizlenen duvar kağıtları özellikle çocuklu aileler için de son derece kullanışlı bir ürün. Genç odalarında trendy motifler, çocuk odalarında ise çizgi filmlerden doğayı yansıtan tasarımlara kadar geniş bir yelpaze sunuluyor. Mesela yıldızlarla kaplı bir tavan ya da bembeyaz bulutların olduğu mavi bir duvar. Standarttan uzak duvar kağıdı stilleri ile ilginç ve yaratıcı tasarımlar elde edebilirsiniz.

Duvarlarınızda sadece size özel tasarımlar olsun ister misiniz? Eşinizle tanışmanızın hikayesini duvarınızda anlatabilir ya da sizin için anlamlı özdeyişleri yazarak evinizin duvarlarını tamamen size özel yapabilirsiniz. Bunların dışında sanki okyanustaymış ya da Alaskada bembeyaz dağların zirvesindeymiş hissi veren benzersiz 3D duvar kağıtlarını da evinizin duvarlarına uygulayarak başka bir hava yakalayabilirsiniz.

İşlevsel Raflar

Özellikle country tarzını başarıyla uygulayan evlerde beyaz ve üstünde minik nakışları olan raflar çok şık duruyor. Raflara kitap, küçük biblolar, sevdiklerinizin fotoğraflarının olduğu çerçeveler koyarak daha samimi bir atmosfer olmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklarınızın okulda yaptığı el iş göz nuru ürünleri tasarım çerçeveleterek te raflara daha farklı bir karakter kazandırabilirsiniz.

Eğer İflah Olmaz Bir Yetenekseniz

Harika resimler mi yapıyorsunuz ya da bir yakınız bu olağanüstü bir yeteneğe mi sahip? İşte, kocaman bir tuval karşınızda.  İstediğiniz resmi yapın. Mesela en çok gitmek istediğin ama hiç gidemediğiniz bir yer: Nikaragua Şelaleleri. Her akşam bir fincan kahveyle duvara bakarak gerçekten orada olduğunuzu hissedebilirsiniz.

Eğer mistik şeyleri seviyorsanız ve de yüksek tavanlı bir eviniz varsa Ortaçağda yapılan kiliselerdeki kocaman meleklerini tavanınıza resmettirebilirsiniz

Renkler Işıkla Var Olur

Ben şehir insanıyım, bana fazla ışık lazım derseniz de elbette LED lambalarla yapılan ürünlerle duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Aydınlatma sorununu son derece tasarruflu, güvenli ve dayanıklı olarak çözdükleri için tercih edilen LED aydınlatma sistemleri, kolayca bükülebildiği için evin her yerinde kullanmak mümkün.

Tavana ince şeritler halinde çerçeveleyebilmenin yanı sıra, LED lambalarla yapılan kutu harfler, çiçek, kelebek gibi dekoratif ürünleri duvarlarınıza asarak modern ve zarif mekanlar kazanabilirsiniz.

Kendin Tasarla Kendin Uygula

Pinterest’e yaptıklarını kaydeden hem yetenekli hem de gönlü zengin insanlar var. Onları takip ederek son derece düşük maliyetlerde ve özgün tasarımlarla duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Mesela ağaç dallarını boyayarak onları duvara yapıştırabilir, küçücük renkli taşlardan hayvan figürleri yaparak duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

Son Söz

Öncelikle evinizin tarzını belirlemeli ve ona uygun dokunuşlar yaparak bütünlük sağlamalısınız. Unutmayın ki dekorasyon sınırsız bir dünyadır. Size sadece hayal etmek ve bunları yapmak kalıyor.

Yazan: Özge Öztürk Topal

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Gönderiliyor

©2019 WebEditoryal designed by Karaoğulları Medya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?