İnternetim çekmiyor demeyin, doğru donanımı edinin

Akıllı telefonunuzu, tabletinizi ya da bilgisayarınızı elinize almayalı kaç saat oldu? Çoğunuzun, ‘Ne saati, en fazla internetim çekmiyorbirkaç dakika’ dediğini duyar gibiyim. Artık her an istediğimiz kişiye ya da bilgiye ulaşmak istiyoruz. Ve bu süreçte birkaç saniyelik kesintilere / yavaşlamalara dahi tahammülümüz yok. Şarjımız full, internet hızımız en iyi seviyede olmalı! Şimdi ‘internetim çekmiyor’ dememek için buna bir de iyi bir menzil genişletici ekleme zamanı…

İnternet hızımızdan memnun değilsek aklımıza gelen ilk şey, servis sağlayıcıyı değiştirmek. Taahhüdün bitmesini bekliyoruz, sonra ‘bir arkadaşın tavsiyesi’ ile değişiklik yapıyoruz. Sonuç yine hız testleri, yine hüsran! Demek ki ihtiyacımız olan şey yeni bir modem ya da kablo değil; çok daha ucuza mal olacak bir menzil genişletici.

Menzil genişletici nedir, ne işe yarar?

Laptop, tablet, akıllı telefon, konsol, televizyon derken, neredeyse tüm elektronik cihazlar için internet gerekiyor. Bu da geniş bir alanda kablosuz ağa kesintisiz bağlanma ihtiyacı doğuruyor.

Ama önümüzde bazı engeller var: Kalın duvarlar, kapalı kapılar, ahşap kaplamalar…

Modemin bulunduğu yerde Wifi bağlantısını rahatlıkla kullanırken evin / ofisin diğer kısımlarında sıkıntı yaşıyoruz. İşte burada devreye, hiçbir kablo bağlantısı gerektirmeyen, prize takıldığında basit bir kurulumla sinyal sorununu ortadan kaldıran menzil genişleticiler giriyor.

Hangi menzil genişletici daha iyi?

Menzil genişletici, kablosuz ağ pazarında son dönemin en çok tercih edilen ürünü, dolayısıyla seçenek çok. Benim önerim, pazarda lider olan TP-Link’in, TL-WA850RE Evrensel Kablosuz N Menzil Genişletici modeli. Küçük boyutu, kablosuz kullanımı, ürünün ilk başta dikkat çeken özellikleri.

Kolay kurulumu ve üzerindeki led ekranı, internet hızınızdan maksimum verim alacağınız yeri bulmanızı sağlıyor. Ethernet girişiyle kablosuz adaptör fonksiyonu da olan ürün, gelişmiş bir şifreleme ağıyla güvenlik tehditlerine karşı üst düzey bir koruma sağlıyor.

İnternette dolaşırken yeterli olan hızınız video streaming ya da online oyunlarda sorun çıkartıyorsa, TL-WA850RE, 300Mbps kablosuz veri hızı ile bu sorununuzu tamamen ortadan kaldırıyor.

Piyasa fiyatı ortalama 80 lira olan TP-Link TL-WA850RE Menzil Genişletici, özellikle geniş ofis alanlarında ve ikiden fazla odalı evlerde ‘internetim çekmiyor’ sözünü bitirecek türden…

Yazar: Seda Gür

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Gönderiliyor

©2019 WebEditoryal designed by Karaoğulları Medya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?