serbest makale fatma k.

Sana mülayim bir rüzgarın akşam bulutlarını, bronz bir mermer rengi tepelerden, Venüs’ün gülden tacına bıraktığı zamanda bu satırları yazıyorum sevgili..

Aşkım, gölgelerimiz arza kafi miktarda kapanmış. Nazını, niyazını, ısrarına kaybedip çırpınma. Kollarımda sana olan aşkımın yığdığı dermansızlık var. Bu yorgun ve bitaplık arzdaki gölgemi silmeye gücü yeten bir kuvvet. Yalnız seni kaldıramaz bu evrenden.

Gökyüzünde son parıltılar şekil verirken semaya, gölgem sana doğru uzanıyor. Çıplak ayaklarımın soğuk taşları… sırtınızda anılarımın dokunuşları var. Kandıra, çelik çomak, misket oyunlarının yaraları kaybolmamış. Hepsi taze, hepsi ilk günkü gibi. Kaybolan yalnız benim; benim gençliğim… Bunu idrak etmek bile birer kıyamet, bir uçurum.

Neredesin çocukluğum? Nerede dostlarımla ateş böceği tuttuğumuz ve ilahiler söylediğimiz Ramazan akşamları, ey çocukluğumun nazar boncuğu hırsızları… neredesiniz söyleyin bana?

Selimiyenin alemleri bir bir tutuşur. Gölgelerin emdiği sular, söğütlerin yapraklarının parıltılarıyla dans eder. Sevgilim, ilahi paletin gökle arz arasından yanıp bihal olmuş gülşen gönülleri, masum bir güzellik yağmurlarıyla ebedileştirmesidir.

Yazar: Serap K.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Gönderiliyor

©2019 WebEditoryal designed by Karaoğulları Medya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?